10 טיפים למכירה מוצלחת של דירה


1 דקות קריאה

1. דרישת סכום הגיוני עבור הדירה

הסיבה הנפוצה ביותר לחוסר היכולת לסגור עסקה, היא הברורה מאליה – דרישה של סכום גבוה מדי עבור הדירה, וזאת בשעה שבאזור נמכרות דירות דומות בסכומים נמוכים יותר. על המוכר לזכור שהרוכש מבצע בטרם הרכישה סקר שוק, ומשכך, חשוב לקבוע מלכתחילה מחיר לדירה בהתאם לשווי השוק הריאלי שלה, ולביקוש לדירות דומות באזור. כמו כן, ניתן לערוך בדיקה להערכת שווי הדירה, שמתבצעת על ידי שמאי מקרקעין.

2. שיווק הדירה בצורה רחבה ככל הניתן

מוכרים רבים בוחרים לשווק את דירתם בקרב נישות מצומצמות בלבד, מה שמונע מהרוכשים הפוטנציאליים להתוודע מלכתחילה לעסקה המוצעת. משכך, חשוב להקפיד על שיווק הדירה בצורה רחבה, במטרה להבטיח כי העסקה תגיע לאוזניהם של הרוכשים הנכונים.

3. שיווק ממוקד לקהל יעד פוטנציאלי

במקרים אחרים, המוכרים משווקים את הדירה בקרב קהל יעד שגוי, שאינו מעוניין בעסקה מסוג זה, או שידו אינו משיגה לעמוד בה. משכך, חשוב לבצע פילוח ממוקד של קהל היעד הפוטנציאלי, ולהשתדל להפנות את מאמצי השיווק רק לכיוון קהל היעד של רוכשים אלו.

4. שיווק חכם ומלהיב

חשוב לזכור שרכישת דירה בעבור הרוכשים היא יותר מקניית נכס, ומהווה לרוב גם ״הגשמת חלום״. משכך, הליך מוצלח של מכירת דירה דורש גם ״להלהיב״ את הרוכש העתידי, ולצייר את יתרונות הגלומים ברכישת הדירה הספציפית.

5. אל תשנו את המחיר במהלך ביצוע העסקה

מוכרים רבים, בעיקר אלו שחדשים בתחום, נוטים לשנות תדיר את סכום העסקה המבוקש, גם במהלך ביצוע העסקה עצמה. הדבר יוצר פעמים רבות מצג שווא של חוסר אמינות, ונוטה להרחיק רוכשים פוטנציאליים. משכך, ומשעה שההליך החל, חשוב לגבש מחיר מסוים שיוצג לרוכש, ולהיצמד אליו לאורך כל ההליך.

6. נכונות לפשרה

במקרים מסוימים, מוכרים בוחרים להיצמד למחיר ההתחלתי ללא נכונות להיכנס למשא ומתן עתידי. גם נוקשות זו עלולה להרתיע רוכשים פוטנציאליים, ומשכך, כדאי לשקול נכונות להתפשר במקרים מסויימים, כמובן מבלי לעבור על הקווים האדומים שהמוכר הגדיר מלכתחילה.

7. היו שלמים עם ההחלטה על מכירת הדירה

לא מעט מוכרים, אף שהחליטו להלכה בדבר מכירת הדירה, עדיין לא שלמים עם החלטה זו, והדבר לרוב משתקף בהליך. משכך, יש לשווק את הדירה למכירה רק לאחר קבלת החלטה מכל הלב, ללא היסוסים כלשהם.

8. תארו את הדירה בביטחון

מומלץ להימנע מניסוחים ״רכים מדי״, שמשדרים רצון להיפטר מהדירה מוקדם ככל הניתן, מה שעלול להרתיע רוכשים פוטנציאליים, ולשדר שיש בעיה כלשהי בדירה.

9. התנהלות נעימה וידידותית מול הקונים הפוטנציאלים

התנהלו בנחמדות ובנעימות מול הקונים הפוטנציאלים, ואל תהיה נוקשים ועקשנים יתר על המידה. הגישה דווקאית, כאשר המוכר משדר לקונה הפוטנציאלי שמבחינתו הוא יכול לקחת את הרגליים וללכת בכל שלב, עלולה להוביל בדיוק לזה. חשוב לנסות ולמצוא את דרך הביניים.

10. להפנים – רכישת דירה היא לא ספרינט, היא ריצת מרתון

הסבלנות משתלמת :) 


חשוב לזכור

אפשר ורצוי להתייעץ עם מתווך נדל"ן\ יועץ נדל"ן מוביל שאתם סומכים ביכולותיו בהערכת שווי הנכס הריאלי שלכם. מתווך מקצועי מכיר ונושם את השוק בו הוא פועל בצורה כזו המאפשרת לו להכיר את כלל העסקאות שהתבצעו והעסקאות המוצעות ברגע נתון באזור ההתמחות שלו ולבצע סקירה מדויקת של המידע הדרוש על מנת להעריך את שווי הנכס בצורה יעילה ואיכותית.

משרד | בן לי מרגאי - מנכ"ל | אנה גוטמן - מנהלת פרויקטים| אלעד מיכאסקו - מומחה יד 2

058-611-7000 | 050-9335695 | 050-9346076 | 050-4343980


הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.