מדוע כדאי לייצר הכנסה פאסיבית של דמי שכירות?


1 דקות קריאה

מדוע כדאי לייצר הכנסה פאסיבית של דמי שכירות

השקעה בנדל"ן הינה מנוע צמיחה מרכזי, אם ברצונך לבנות עתיד כלכלי יציב.
מה היתרונות שהינך משיג באמצעות השקעה בנדל"ן? ומדוע רוב העשירים אוהבים להשקיע בנדל"ן?

תזרים מזומנים
אחד מהיתרונות הבולטים והמושכים ביותר של השקעה בנדל"ן מניב הינה תזרים מזומנים. תזרים הנובע מדמי שכירות הנגבים מהשוכר בנכס. כל מה שנדרש ממך הוא להשקיע זמן באיתור הנכס הנכון להשקיע בו. לאחר מכן, אתה מקבל תזרים מזומנים שוטף. ותזרים זה מתקבל כל עוד אינך מוכר את הנכס.

גידול בהון
אם בכוונתך למכור את נכס הנדל"ן שברשותך, עדיין תוכל להרוויח מהמכירה. בזמן החזקתך בנכס שימשו חלק מההכנסות מדמי השכירות לפירעון הלוואה שנטלת לרכישת הנכס. בנוסף, הנכס שקנית לפני שנים סביר להניח כי עלה בערכו.
בפשטות, זה אומר שאתה מרוויח כסף לא רק מהתזרים השוטף של דמי השכירות, אלא גם בזמן שאתה מוכר אותו.

עליית ערך
אם ברשותך נכס נדל"ני, אתה מחליט כיצד ברצונך להגדיל את ערכו של הנכס. אתה נמצא בשליטה מלאה. הדבר החיובי בנוגע להשבחת ערך הנכס הינו שהנכס משביח הרבה יותר מהכסף שהוצאת על השבחתו (למשל שיפוצים).

שימוש במינוף
היתרון הבא של השקעה בנדל"ן מניב הינו המינוף הפיננסי. מינוף הינו מונח פופולארי מאוד בנדל"ן. הבנקים מאשרים לך לקבל הלוואות בכדי לרכוש נכסי נדל"ן. אם למשל הינך רוכש נכס ששוויו 100,000$, אינך מוכרח להוציא את כל הסכום מכיסך. תוכל לשלם למשל 15,000$ מכיסך ולבקש מבנק הלוואה של 85,000$.

ע"י שימוש חכם במינוף, תוכל לרכוש נכס שערכו גבוה פי כמה וכמה מיכולתך הפיננסית.

הטבות מס
אחת מהטבות המס המשמעותיות בבעלות על נדל"ן מניב הינה שניתן לקבל פחת לצורכי מס הכנסה לאורך תקופה מסוימת של חיי הנכס. למרות שהפחת אינו הוצאה שוטפת במזומנים, חוקי המס מתירים את ההוצאה בניכוי, מה שמוביל לחיסכון בנטל המס על המשקיע. בשל סיבה זו מכונה הפחת כ"מגן מס".

כמו-כן, במקרים רבים ניתן לנכות את הוצאות הריבית על ההלוואות הנלקחות ע"י המשקיע לצורך מימון הרכישה, וכן הוצאות נוספות (כגון אחזקה וניהול הנכס, הנהלת חשבונות,ייעוץ וכו').

סיכום
אין ספק כי להשקעה בנדל"ן מניב ישנם יתרונות רבים. אך מנגד, יש לזכור שנכסי נדל"ן אינם נזילים כמו נכסים אחרים כגון מניות. יש לקחת בחשבון כי עשוי לקחת זמן מה בטרם תמצא קונה לנכס שלך.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.